bar90

 

+38 (096) 09-09-590
+38 (093) 430-03-03
записатися на прийом зараз і без черги

Київ, вул. Льва Толстого, 9-А

Ирина Валерьевна Лелека – врач УЗД высшей категорииЛелека І.В. - лікар узд вищої категорії, закінчила лікувальний факультет Дніпропетровського медінституту в 1987 році, працюю за фахом ультразвукова діагностика більше 20 років, маю вищу кваліфікаційну категорію. Працювала дільничним лікарем і лікарем ординатором в терапевтичному відділенні.

У 2000 році закінчила курси первинної спеціалізації з ультразвукової діагностики в г. Харьков. 2011 рік - пренатальна діагностика вродженої та спадкової патології. 2012 рік - доплерографія в акушерстві та гінекології, г. Харьков. 2013 рік - актуальні питання ультразвукової діагностики, сучасна ультразвукова діагностика молочних залоз, г. Киев. 2015 рік - інноваційні технології в ультразвукової та функціональної діагностики, г. Киев. 2016 рік - Мультимодальний підхід в променевої діагностики органів малого таза, молочної та щитовидної залоз, обрані питання ультразвукової діагностики в мамології та гінекології, г. Киев. Працюю на ультразвуковому сканері TOSHIBA - APLIO з усіма видами доплеровских режимів. УЗД - обстеження однієї системи органів триває в середньому 30-45 хвилин і включає в себе опитування, саме УЗД і консультацію.

З 2017 року використовую новітню розробку в ультразвукової діагностики, а саме УЗД - SMI, яка робить доступним до огляду судини діаметром до 0,3 мм і огляд внутрішньої будови лімфовузлів. Вся сучасна променева діагностика (МСКТ, МРТ, ПЕТ-КТ, УЗД) базується на основі огляду мікросудин і мікрокровотока. Так само, як і іммунногістологія. Лікування ж базується на основі прогнозу захворювання. Тому, вкрай важливо виявити захворювання будь-якого генезу (характеру) на самій ранній (безболевой) фазі. Бо, якщо будуть пережаті або «поламані» мікросудини, ліки не буде доставлено в осередок заболеаніе. А обмін речовин у власних тканинах організму носитиме токсичний характер.

         

Проводжу дослідження:

  • Органів черевної порожнини: печінки, жовчного міхура, в т.ч. з пробним сніданком, підшлункової залози, селезінки, стану шлунка і кишечника, регіонарних і заочеревинних лімфовузлів, невідкладні стани.
  • Гінекологічне-огляд матки, яєчників, в т.ч. у дітей будь-якого віку, фолікулометрія, УЗ-тест на вагітність, УЗД при невідкладних станах.
  • УЗД вагітних на будь-якому терміні, доплеровское дослідження і біофізичний профіль плода.
  • Обстеження молочних залоз у жінок, грудних залоз у дітей будь-якого віку і у чоловіків з усіма видами доплеровских режимів
  • Дослідження щитовидної залози, вилочкової залози, слинних залоз, м'яких тканин, поверхневих лімфовузлів з усіма видами доплеровских режимів.
  • Дослідження нирок, сечового міхура, стану сечоводів, передміхурової залози, мошонки з усіма видами доплеровских режимів. УЗД серця у дорослих і дітей старше 5 років.

Рекомендації лікаря УЗД вищої категорії Лелеки І.В.

1. Гінекологічне УЗД

Стан порожнини матки краще дослідити на 5 -6-7 день від початку місячних. У цю фазу циклу краще видно поліпи ендометрію (в т.ч. плацентарні), динаміка кіст і стан фолікулярного апарату яєчників, наявність вільної рідини в позадиматочном просторі в цю фазу циклу є патологією.

В середині циклу можна побачити відповідність або невідповідність порожнини матки фазі циклу і наявність дозрівання домінантного фолікула. У 2-у фазу циклу, на 21- 27 день краще видно прояви внутрішнього і зовнішнього ендометріозу, міоматозного вузли, максимальна товщина ендометрію, наявність жовтого тіла в яєчниках.

Узі при невідкладних станах: розрив кісти яєчника, позаматкова вагітність, маткові кровотечі, ускладнення вагітності - відшарування хоріона, підозра на вагітність, що завмерла, гіпоксію плода, неспроможність шийки матки, стан рубця на матці після кесаревого розтину, розбіжність лонного зчленування, здавлення сечоводів у вагітної.

2. При підозрі на мастопатію молочні залози краще дивитися на 5-6-7 день від початку місячних. При раптово з'явилися намацує утвореннях, ущільненнях, почервоніння огляд проводиться незалежно від фази циклу. Виявлені патологічні осередки досліджуються з усіма видами доплера (колірним, енергетичним, спектральним і так званим SMI), за допомогою яких можна досліджувати кровотік в цих осередках і в регіонарних лімфовузлах і скласти уявлення про можливе злоякісному або доброкачественном ураженні.

Профілактичне УЗД молочних залоз рекомендується проводити щорічно, якщо немає скарг. При наявності мастопатії, кіст, фіброаденом огляд раз в 6 міс.

Після лікування з приводу злоякісних новоутворень частота профілактичного огляду відповідно до рекомендацій лікаря.