При огляді внутрішніх органів можна оцінити не тільки їх структуру, наявність патологічних утворень, а й стан кровопостачання самих органів і патологічних вогнищ, аномалії судин, що живлять ці органи, наявність атеросклеротичних бляшок, аневризм, ішемії, венозного застою.
При виявленні патологічних утворень в м'яких тканинах, внутрішніх органах, патологічно змінених лімфовузлів можна оцінити їх кровотік за допомогою режиму SMI, який дозволяє побачити дрібні судини з самими повільними швидкостями кровотоку, невидимі при допплеровских режимах і скласти уявлення про ймовірність злоякісною або доброякісною патології.
При огляді молочних залоз у жінок, особливо при наявності скарг, корисно перевірити щитовидну залозу, оскільки порушення її функції дуже часто підсилює прояви мастопатії і в багатьох випадках мастопатія може бути першим симптомом хронічного аутоімунного запалення щитовидної залози, яке при звичайному зовнішньому огляді і обмацуванні може бути непомітним.
При виявленні патологічних змін структури підшлункової залози, особливо безсимптомних, корисно перевірити і щитовидну залозу, для виключення хронічного тиреоїдиту, який непомітний при звичайному огляді і може супроводжуватися зниженням функції щитовидної залози, які тривалий час протікати безсимптомно.
Таке дослідження ми проводимо як планово (на 12-й, 20-й, 35-й тижнях) так і при невідкладних станах з боку матері і плоду на будь-яких термінах.
Спостереження за ростом і дозріванням фолікулів в яєчниках і динамікою зміни ендометрія в різні фази менструального циклу. При 28 - денному циклі огляд проводиться на 7-й, 14-й, 21-й день від початку місячних.
Лікування будь-якого захворювання базується на його прогнозі і можливості сучасної медицини. На ранніх етапах, коли ще й болю може не бути, лікування найбільш ефективно.
Починаючи з 35 років жінкам рекомендується щорічно проводити УЗД молочних залоз. Деякі онкологи рекомендують УЗД молочної залози 2 рази в рік, тому що в молочній залозі захворювання протікає бурхливо і швидко.
УЗД черевної порожнини включає огляд стінок шлунка і кишечника, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, черевного відділу аорти.
Насправді, самі "хворі" нирки рідко болять. Найчастіше біль в області нирок пов'язана з сечокам'яною хворобою. Важливо не пропустити хронічне розширення ниркової миски, що веде до деградації нирки.